VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
0
VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
Zaloguj się

Nawiewniki - ważny element okna

Nawiewniki - ważny element okna - Drutex - Otwock Szczelność okna jest jedną z ważniejszych jego cech. Im bardziej szczelne okno tym mniejsze koszty ogrzewania, gdyż mniej ciepła ucieka na zewnątrz. Przy takich oknach równie ważna jest odpowiednia wentylacja całego domu. Jeśli budynek nie ma wbudowanego odpowiedniego systemu wymiany powietrza, należy samemu zadbać o to, aby powietrze w naszym domu było zawsze świeże i zdrowe. W przeciwnym wypadku może kumulować się w nim wilgoć i rozwijać grzyb. Więcej o negatywnych skutkach braku odpowiedniej wentylacji można przeczytać w artykule Zaparowane okna - wentylacja pomieszczeń.

Najprostszym rozwiązaniem tego problemu jest otwieranie okien i wietrzenie pomieszczeń. Jednak sposób ten może być uciążliwy i trudny do zrealizowania przy niesprzyjającej pogodzie, zwłaszcza zimą, kiedy na dworzu jest mróz. Tu z pomocą przychodzi montowana obecnie w większości okien możliwość mikrowentylacji. Pozwalają na to również zastosowane w oknach firmy DRUTEX S.A. okucia Maco Multi Matic KS. One również wyposażone są w mikrowentylację w rozwórce. Pozwala ona na rozszczelnienie okna od 10 do 13 mm. To rozwiązanie pozwala na wymianę zużytego i wilgotnego powietrza na świeże. Ta metoda jest całkowicie zależna od nas i działa tylko czasowo - podczas rozszczelnienia.

Bardziej zaawansowanym rozwiązaniem jest montaż nawiewników. Wśród nich możemy wyróżnić nawiewniki ciśnieniowe i higrosterowane. Ich główną zaletą jest stała wymiana powietrza, a przy tym brak przeciągów i to, że pomieszczenie nie wychładza się. Ich działanie nie jest zależne od naszej ingerencji. Czym różnią się od siebie? Nawiewniki ciśnieniowe działają na zasadzie wyrównywania różnic ciśnień wewnątrz i na zewnątrz budynku. Higrosterowane natomiast regulują przepływ powietrza na podstawie ilości pary wodnej w pomieszczeniu. Wyposażone są również w blokadę, dzięki której przepływ powietrza możemy zmniejszyć do minimum.

Występują również wrębowe nawiewniki okienne, montowane one są bezinwazyjnie w wewnętrznej części ramy. Ich zaletą jest łatwość montażu i niska cena.

Firma DRUTEX S.A. posiada w swojej ofercie:

  • nawiewnik ciśnieniowy Ventair
  • nawiewnik Aereco AMO
  • nawiewnik higrosterowany akustyczny Aereco EXR
  • nawiewnik higrosterowany Aereco EMM
  • wrębowe nawiewniki okienne (REGEL - AIR, RADAKS, MACO VENTYL )

Brak odpowiedniej wentylacji może mieć bardzo negatywne skutki zarówno dla domu czy mieszkania, jak i dla nas. Dlatego ważne jest dokładne przeanalizowanie tego problemu i podjęcie konkretnych działań które go zlikwidują.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Dodatki

Dodatki