VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
0
VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
Zaloguj się

Ciepła ramka - co to jest?

Ciepła ramka - co to jest? - okna Drutex - Warszawa Wielu z nas słyszało ostatnio modne hasło - ‘ciepła ramka’. Ale co to właściwie jest? Czy warto w nią inwestować i czym ona się właściwie różni od zwykłej ramki metalowej?

Zacznijmy od początku. Ramka dystansowa jest to ów metaliczny element znajdujący się między szybami okna, tak jak widać na zdjęciu obok. Zwykle wykonywany jest on z aluminium lub stali. Ramki metalowe często są nazywane ramkami zimnymi, gdyż dobrze przewodzą ciepło i często to właśnie przez nie ciepło z domu ucieka na zewnątrz, a na szybach skrapla się para wodna i pojawia pleśń.

Do budowy ciepłej ramki zamiast metalu używane jest najczęściej tworzywo sztuczne, ponieważ nie przewodzi ono ciepła. Dzięki temu temperatura okna, od strony wewnętrznej, na styku szyby zespolonej i ramy, jest wyższa. Zapobiega to skraplaniu się pary wodnej na szybie, a co za tym idzie również powstawaniu pleśni. Obecnie dostępnych jest na rynku dużo rodzajów ramek dystansowych. Ich parametry techniczne i cieplne znacznie od siebie odbiegają. Ramka Swisspacer Ultimate, która jest dostępna w produktach firmy DRUTEX S.A obniża współczynnik przenikania ciepła aż o 12% w porównaniu z oknem o takich samych szybach zespolonych, ale z ramką aluminiową. Pozwala to zaoszczędzić aż do 5% na kosztach ogrzewania. W ofercie dostępnych jest aż 17 kolorów ramek, dzięki czemu na pewno uda się wybrać kolor idealnie pasujący do okna i wnętrza pokoju.

Zamawiając okna warto zainwestować w ciepłe ramki. Co prawda ich koszt jest nieco wyższy niż zwykłych ramek metalowych, ale biorąc pod uwagę oszczędności w kosztach ogrzewania, zainwestowane pieniądze szybko się nam zwrócą.

Konfigurator i wycena online, okna i drzwi

Okna

Okna
od 75,27 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 315,96 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 6 269,40 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 277,27 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 277,27 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki