VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
0
VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
Zaloguj się

Czym są okucia okienne

Czym są okucia okienne - okna Drutex - Warszawa Może się wydawać, że okucia okienne to mało istotny szczegół. Wręcz przeciwnie. W dużej mierze to właśnie od nich zależy prawidłowe funkcjonowanie naszych okien. Na nic zdadzą się najlepsze parametry okien, jeśli zawiodą okucia. Dlatego warto poświęcić chwilę na dokładniejsze zgłębienie tego tematu.

Okucia odpowiadają za prawidłowe uchylanie, otwieranie i zamykanie okna, oraz za jego szczelność. Podwyższają również bezpieczeństwo - stanowią ważny element ochrony przed włamaniem. Nowoczesne technologie pozwalają również na zastosowanie ukrytych zawiasów. Więcej o nich można dowiedzieć się w artykule Ukryte zawiasy
Od okucia zależy również jak będą otwierały się nasze okna. Do wyboru mamy okucia:

  • rozwierne - dają możliwość otwarcia okna na oścież
  • uchylne - umożliwiają jedynie odchylenie skrzydła
  • rozwierno - uchylne - łączą obie te funkcje, a okucia Maco Multi Matic KS wyposażone są dodatkowo w mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm.

Okna firmy DRUTEX S.A wyposażone są właśnie w okucia Maco Multi Matic KS, które wyróżniają się innowacyjnymi rozwiązaniami i zapewniają najwyższy stopień bezpieczeństwa. Firma już w standardzie oferuje okna z dwoma czopami antywyważeniowymi, które współpracują z zaczepami standardowymi, a co za tym idzie zapewniają nam podwójne bezpieczeństwo. W podstawowej ofercie możemy wybrać również okna zapewniające większe zabezpieczenie dzięki trzem lub czterem takim zaczepom.

Dostępne są również okucia spełniające wymagania antywłamaniowe w klasie RC1 i RC2. Jeżeli są Państwo zainteresowani ich zakupem, sugerujemy kontakt z naszymi ekspertami. Oni rzetelnie doradzą, wyjaśnią i rozwieją wszelkie wątpliwości oraz pomogą dobrać okucia do Państwa potrzeb.

Konfigurator i wycena online, okna i drzwi

Okna

Okna
od 75,27 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 315,96 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 6 269,40 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 277,27 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 277,27 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki