VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
0
VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
Zaloguj się

Ogrzewanie mieszkania - rób to mądrze

Ogrzewanie mieszkania - okna Drutex - Warszawa Kiedy za oknem panuje niesprzyjająca aura, nie ma nic przyjemniejszego niż możliwość schronienia się w ciepłym domu, najlepiej z kubkiem herbaty i ciekawą książką. Jednak, by w domu panowała przyjemna temperatura często podkręcamy grzejniki, co może skutkować zwiększonymi opłatami za ogrzewanie. Na co należy zwrócić uwagę i jakich błędów nie popełniać, by nie wzrastały rachunki?

Po pierwsze- szczelne okna i drzwi. O tym, jak ważne są szczelne okna i drzwi nie trzeba nikogo przekonywać. Stare i wysłużone wpuszczają do domu zimne powietrze oraz powodują znaczne straty ciepła. Wprawdzie okna można tymczasowo uszczelniać, jednakże nie będzie to ani trwałe, ani skuteczne rozwiązanie. Najlepszym wyjściem jest wstawienie nowych okien o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjności. Montaż okien możliwy jest przez cały rok, nawet zimą, a im szybciej się na to zdecydujemy, tym szybciej koszt remontu zacznie się zwracać w postaci niższych rachunków za ogrzewanie.

Po drugie- odpowiednia temperatura. Temperatura wewnątrz domu powinna być dostosowana do rodzaju pomieszczenia, jak i aktywności domowników. Nie wszędzie wymagane jest równie intensywne ogrzewanie. I tak np. w kuchni możemy śmiało przykręcić grzejniki, ponieważ w czasie gotowania potraw temperatura i tak się podniesie. Także w sypialni w nocy temperatura powinna być nieco niższa niż za dnia, wpłynie to pozytywnie na jakość snu. Równie ważne jest, by obniżać temperaturę na czas wyjścia z domu na dłuższy czas, jednak nie powinniśmy zbytnio wychładzać wnętrza, bowiem na późniejsze dogrzanie zużyjemy zbyt dużo energii.

Po trzecie- eliminacja szkodliwych nawyków i garść przydatnych porad. Wietrzenie pomieszczeń niezbędne jest nawet zimą, wymiana zużytego powietrza zapobiegnie gromadzeniu się wilgoci oraz złemu samopoczuciu. Jednak zimą niezbędna jest odpowiednia metoda wietrzenia. Należy zakręcić kaloryfery, a okna otworzyć na krótko, ale na całą szerokość. Tak intensywne wietrzenie doprowadzi do wymiany powietrza i jednocześnie utrudnia ucieczkę ciepła. Zimą warto korzystać również z dodatkowego źródła ciepła jakim jest słońce - kiedy tylko pojawi się na niebie dobrze jest odsłonić okna od strony nasłonecznionej i pozwolić światłu wpadać do pomieszczenia. Kolejnym sposobem na oszczędności jest odsłonięcie grzejników. Zasłonięte przez firanki czy meble muszą mieć wyższą temperaturę, by dostarczyć taką samą ilość ciepła niż odsłonięte. Ponadto warto za grzejnikiem zamontować ekrany z folii aluminiowej, która odbija promieniowanie cieplne oraz stanowi izolację ograniczającą ucieczkę ciepła przez ściany, oraz zamontować szersze parapety, które sprawią, że ciepłe powietrze przepływa do środka pokoju, zamiast do okna.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 78,53 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 329,70 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 6 269,40 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 332,81 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 332,81 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki