VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
0
VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
Zaloguj się

Zalety i wady okien nieotwieranych

Okna nieotwierane - zalety i wady - Drutex - salon Warszawa Okna nieotwierane najczęściej spotykamy w budynkach użyteczności publicznej, sklepach czy też biurowcach. Planując budowę domu zwykle nie bierzemy pod uwagę montażu okien tego rodzaju, choć w wielu przypadkach takie rozwiązanie będzie bardzo korzystne. Istnieją dwa warianty okien stałych. Pierwsze mają pakiet szybowy wklejony bezpośrednio w ościeżnicę okna. Taki rodzaj okien jest znacznie tańszy niż standardowe okna. Drugi rodzaj to okna, które mają skrzydło wmontowane na stałe w ościeżnicę. Dzięki temu ich wygląd nie różni się od wyglądu okien otwieranych. Jest to szczególnie ważne, gdy oba rodzaje okien montujemy obok siebie.
Najważniejsze zalety okien nieotwieranych to ich wysoka szczelność, znacznie niższa cena niż w przypadku standardowych okien, a także lepsza izolacja akustyczna. Ponadto okna nieotwierane są znacznie trudniejsze do sforsowania przez włamywacza, a także są znacznie trwalsze i mniej awaryjne z powodu braku mechanizmów, które z czasem ulegają naturalnemu zużyciu. Dodatkowo dzięki lżejszej konstrukcji dają możliwość zastosowania bardzo dużych przeszkleń, znacznie większych niż w przypadku okien standardowych.
Okna nieotwierane posiadają również kilka wad. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się ich utrudnione mycie i pielęgnacja, dlatego decydując się na montaż takich okien warto dokładnie przemyśleć ich umiejscowienie. Najprostszym rozwiązaniem jest instalacja okien stałych na parterze lub tarasie, wystarczy wtedy wyjść na zewnątrz i umyć szyby. Kolejną wadą jest brak możliwości umycia rolet zewnętrznych od środka bez ich demontażu, dlatego jeśli zależy nam na roletach zrezygnujmy z okien nieotwieranych. Okna stałe, ze względu na brak możliwości otwarcia, utrudniają wietrzenie pomieszczeń. By zminimalizować tę niedogodność można połączyć na danej ścianie okna nieotwierane i tradycyjne. Często nawet mając możliwość otwierania wszystkich okien, otwieramy tylko niektóre.

Konfigurator i wycena online, okna i drzwi

Okna

Okna
od 75,27 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 315,96 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 6 269,40 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 277,27 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 277,27 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki