VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
0
VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
Zaloguj się

Okno w kuchni

Kuchnia jest ważnym miejscem w każdym domu. Spędzamy w niej dużo czasu, dlatego chcielibyśmy, aby była funkcjonalna, a jednocześnie przytulna. Jest to jednocześnie najcieplejsze pomieszczenie o największej wilgotności. Dlatego ważna jest odpowiednia wentylacja tego pomieszczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest okno w kuchni. Jest ono również źródłem naturalnego światła słonecznego, które nie tylko doświetli nam wnętrze w ciągu dnia, ale również spowoduje wzrost hormonu szczęścia (serotoniny) w naszym organizmie. Ponadto wybór odpowiedniego okna może pozytywnie wpłynąć na prezentację wnętrza kuchni.

Najłatwiejsze zadanie, jeżeli chodzi o planowanie kuchni i umiejscowienie w niej okna, mają osoby, które są na etapie projektowania swojego wymarzonego domu. W takiej sytuacji należy dokładnie przemyśleć jakiego rozmiaru okno chcielibyśmy mieć, oraz w jakim miejscu względem umiejscowienia mebli miałoby się ono znajdować. Co do wielkości okna, należy również uwzględnić jaki widok będzie się z niego rozciągał - czy piękny las lub zadbany ogródek, czy na przykład ruchliwa ulica lub cokolwiek innego co nie wprawia w dobry nastrój. Jeśli chodzi o umiejscowienie okna, warto zastanowić się, czy chcemy mieć do niego niezależny dostęp, czy wolelibyśmy żeby znajdowało się nad kuchennym stołem, czy może jednak, żeby było tuż nad płytą do gotowania, zlewem albo blatem.

Wiedzą już Państwo gdzie dokładnie i jakich rozmiarów będzie okno w Państwa niepowtarzalnej kuchni? Świetnie. Pora na decyzję w jaki sposób powinno się ono otwierać. W zależności od wyboru okucia możemy zdecydować czy chcemy aby nasze okna mogły się otwierać tylko na oścież, czy żeby były jedynie uchylne, czy żeby obie te funkcje były połączone. Firma DRUTEX S.A. w swojej ofercie posiada okucia Maco Multi Matic KS. Wyposażone są one dodatkowo w mikrowentylację w rozwórce, która rozszczelnia okno od 10 do 13 mm. Zaletą mikrowentylacji jest usuwanie wilgoci z pomieszczenia i napływ świeżego powietrza bez wychładzania pomieszczenia. W przypadku, kiedy mamy w kuchni duża powierzchnię do przeszklenia, a jednocześnie inne możliwości wentylacji w kuchni warto rozważyć montaż okna nieotwieranego.

Decydując się na okno w kuchni warto zastanowić się nad jego konstrukcją, materiałem wykonania (PVC, drewniane, drewniano-aluminiowe, aluminiowe), wielkością i sposobem wykończenia ram oraz kolorem. Dzięki szerokiej palecie barw oklein okien PVC firmy DRUTEX S.A. mogą Państwo idealnie dobrać kolor okna do wystroju kuchni.

Konfigurator i wycena online, okna i drzwi

Okna

Okna
od 75,27 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 315,96 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 6 269,40 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 277,27 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 277,27 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki