VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
0
VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
Zaloguj się

Szprosy - nadają oknom charakteru

Szprosy - nadają oknom charakteru - Drutex - salon WarszawaSzprosy (szczebliny) to doskonały sposób na urozmaicenie wyglądu okien. Odpowiednio dobrane nadają im charakteru i pozwalają podkreślić indywidualny styl. Wyróżniamy cztery rodzaje szprosów: międzyszybowe, naklejane zwane też wiedeńskimi, ramkowe- zawieszane oraz konstrukcyjne.
Szprosy wewnątrzszybowe wykonane są z aluminium, znajdują się w środku pakietu szybowego i są na stałe zamontowane w ramce międzyszybowej.
Szprosy wiedeńskie naklejane są na zewnętrznej stronie szyby po obu stronach oraz posiadają dodatkową aluminiową ramkę, dzięki czemu imitują podział okna na kwatery.
Szprosy ramkowe - zawieszane - nie są przymocowane do okna na stałe, można je w każdej chwili zdemontować bez szkody dla okna. Możliwość zdjęcia ramki ze szprosami znacząco ułatwia mycie okien.
Ostatni rodzaj to szprosy konstrukcyjne. Jako jedyne pełnią więcej niż funkcję dekoracyjną bowiem przez podział okna na mniejsze części zwiększa się jego sztywność. Każda kwatera okna posiada własny pakiet szybowy, a szprosy wykonane są z tego samego materiału co okno. Przykładem szprosa konstrukcyjnego jest poprzeczka w drzwiach balkonowych.
Zastosowanie szprosów sprawi, że nasz dom będzie się wyróżniał na tle innych. Warto dokładnie przeanalizować czy i jakie szprosy chcemy zastosować by podkreślić piękno budynku, nieprzemyślana decyzja może mieć niekorzystne skutki.
W naszym konfiguratorze oferujemy Państwu wysokiej jakości szprosy wewnątrzszybowe. Szprosy dostępne są w czterech rozmiarach oraz rożnych kolorach takich jak biały, złoty oraz różne rodzaje drewna.

Zrób wstępną wycenę swoich okien i drzwi

Okna

Okna
od 78,53 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 329,70 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 6 269,40 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 332,81 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 332,81 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki