VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
0
VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
Zaloguj się

Co dają szyby przeciwsłoneczne w oknach?

Szyby przeciwsłoneczne - Drutex - Salon Warszawa Duże okna w domu prezentują się nowocześnie i stylowo, a przy tym optycznie powiększają i rozświetlają wnętrze. Niestety wysoki stopień przezroczystości szyb może spowodować przegrzewanie pomieszczeń. Natomiast nadmiar promieniowania UV ma negatywny wpływ na kolory ścian, czy wyposażenia domu. Jeśli okna naszego domu znajdują się po południowej, południowo-wschodniej i południowo-zachodniej stronie, gdzie zwłaszcza latem promieniowanie słoneczne jest najsilniejsze, warto rozważyć montaż szyb przeciwsłonecznych.

Szkło absorpcyjne (Antisol) wykonane jest ze szkła float, barwionego w masie, w procesie wytopu w hucie. Może być barwione na kolor niebieski, brązowy, grafitowy lub zielony, co powoduje znaczne pochłanianie odpowiedniej części widma. Poprzez zjawisko absorpcji szkło mocno się nagrzewa, pochłaniając ok. 50% energii promieniowania słonecznego. Następnie rozprasza je, kierując na zewnątrz. Szkło typu Antisol jest szybą zewnętrzną w zestawie szyby zespolonej. Charakteryzuje się ono mniejszym stopniem odbicia niż szkło bezbarwne. Zastosowanie kolorowego szkła w oknach ma ogromny wpływ na atrakcyjność budynku, a także całkowicie odmienia wnętrze nadając mu nowoczesny charakter.

Szyby refleksyjne swoje działanie zawdzięczają warstwie tlenków metali lub metali szlachetnych, którymi pokrywane są w trakcie produkcji. Szyby te mogą być zarówno bezbarwne, jak i barwione w masie. Odbijają one światło widzialne oraz ciepło słoneczne, co zapobiega przegrzewaniu się pomieszczeń. Zastosowanie barwionych szkieł z powłoką refleksyjną jest często wykorzystywane do podnoszenia walorów estetycznych budynku i jego otoczenia.

W ofercie firmy DRUTEX znajdą państwo oba wyżej opisane rodzaje szyb. Okna z tymi szybami możecie zamówić w konfiguratorze okien online.

Konfigurator i wycena online, okna i drzwi

Okna

Okna
od 75,27 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 315,96 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 6 269,40 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 277,27 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 277,27 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki