VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
0
VAN-PLUS J.Wantusiak ul. Płowiecka 76 A 04-501 Warszawa 48 723 022 022 kontakt@oknaonline-warszawa.pl
Zaloguj się

Ursynów – pora wymienić okna

Ursynów to dynamicznie rozwijająca się część aglomeracji warszawskiej. W latach 70-tych we wschodniej części zwanej „Ursynowem Wysokim” rozpoczęto budowę ogromnego kompleksu osiedli stanowiącego swoistą „sypialnię wielkiego miasta”. Mieszkania oddawane lokatorom do użytku, choć upragnione, nie zawsze zachwycały jakością wykończenia. Po dziesiątkach lat eksploatacji koniecznością staje się wymiana okien. Stare okna wypaczają się i tracą szczelność co ma ogromny wpływ na rachunki za ogrzewanie mieszkania. Zatem kiedy z roku na rok rachunki wzrastają, warto pomyśleć o wymianie okien. Naprawa nie zawsze jest możliwa, poza tym to jedynie doraźne rozwiązanie. Wymiana okien to spory wydatek jednak warto pamiętać, że jest to jednorazowy koszt, który szybko zacznie się zwracać w postaci niższych rachunków za ogrzewanie. Nie do przecenienia są również korzyści zdrowotne wynikające ze wstawienia nowych okien. Szczelne okna to ograniczenie poziomu hałasu a także skuteczny sposób na zapobieganie powstawaniu pleśni.

Wybierając okna do mieszkania w bloku pamiętać należy, że wielkość kształt, a nawet kolor okien są określone w projekcie budowlanym chronionym prawem autorskim. Od nas zależy jedynie wybór czy stolarka ma być drewniana czy też wykonana z PVC. Możemy również zamówić okna dwukolorowe, które z zewnątrz wpisują się w koncepcję architekta a od strony mieszkania mają wybrany przez nas kolor. Jak już wspomniano, wymiana okien to spora inwestycja ale istnieją sposoby by zminimalizować poniesione koszty. W tym celu należy udać się do spółdzielni mieszkaniowej. Wiele wspólnot zgadza się zwrócić część kosztów wymiany stolarki okiennej. Szczegóły refundacji ustala zarząd spółdzielni. Często konieczna jest wizyta komisji, która ustali czy wymiana okien rzeczywiście jest niezbędna. Zdarza się, że refundacja dotyczy jedynie okien o określonym standardzie zatem kupując inne okna nie otrzymamy dofinansowania.

Wymiana okien wykonana może być o dowolnej porze roku, decydując się jednak na zimowy remont należy pamiętać by temperatura nie spadła poniżej zera, może mieć to negatywny wpływ na piankę montażową.

Jeśli zdecydują się Państwo powierzyć wymianę okien firmie Drutex, otrzymają Państwo okna najwyższej jakości z gwarancją najlepszej ceny i terminowej dostawy. Zamawiając okna w konfiguratorze oknaonline-warszawa.pl mogą Państwo wybrać opcję z demontażem i wyniesieniem starych okien oraz z wniesieniem, montażem nowych wraz z pracami wykończeniowymi wokół wstawionych okien.

Konfigurator i wycena online, okna i drzwi

Okna

Okna
od 75,27 zł plus VAT

Okna balkonowe

Okna balkonowe
od 315,96 zł plus VAT

HS - drzwi tarasowe przesuwne

HS - drzwi tarasowe przesuwne
od 6 269,40 zł plus VAT

Drzwi wejściowe PCV

Drzwi wejściowe PCV
od 1 277,27 zł plus VAT

Drzwi z wypełnieniem

Drzwi z wypełnieniem
od 1 277,27 zł plus VAT

Dodatki

Dodatki